Kérdésed van? +36202327161
Egy aranyozott kép, ami a Hősök terét, Budapest egyik ikonikus és rendkívül népszerű terét mutatja be.
Ez a termék egy 23 karátos aranyréteggel bevont felületen készült nyomtatással. Eleganciáját a bézs színű paszpartu és a kiváló minőségű fa képkeret emeli ki. A kép hátulján található falikampó segítségével könnyedén felakasztható. Védőrétege egy átlátszó, könnyen eltávolítható zsugorfólia, amely megóvja a képet. Az aranyozást igazoló jelzés az előlapon, míg a hitelesítő bizonylat a hátlapon található.
A Hősök tere, mely egyike Budapest legfontosabb látványosságainak a Parlament és a Budavári Palota mellett, kiemelkedő helyet kapott Budapest nevezetességeit bemutató archívumunkban.
Ez a történelmi tér, az Andrássy úttal együtt, a világörökség részeként is elismert. Közvetlen szomszédságában helyezkedik el a Városliget, a Millenniumi emlékmű, a Szépművészeti Múzeum és a Műcsarnok.
A Hősök tere gazdag múltra tekint vissza. A 19. század végén a mostani emlékmű helyén egy díszkút állt, melyet egy magas zászlórúd emelkedett ki.
1895-ben határozták el, hogy a díszkút helyére egy millenniumi emlékművet állítanak fel, amelynek eredeti összeállításában 14 magyar uralkodó szobra kapott helyet.
A tanácsköztársaság idején az emlékművet vörös anyaggal borították, Gábriel arkangyal szobrát obeliszkké alakították át, és Marx egy hét méter magas szobrát állították elé. A Habsburg uralkodók szobrait eltávolították, majd a két világháború között visszahelyezték.
A második világháború alatt az emlékmű bombatalálatot szenvedett, több szobor megsérült, és a kommunista időszakban tervezték a lebontását a hazafias jellege miatt, de végül csak átalakították az akkor aktuális politikai nézetekhez illeszkedően. Ennek eredményeképp a Habsburg uralkodók szobrai véglegesen eltávolításra kerültek.
A Hősök tere mindig is központi helyszíne volt tömegrendezvényeknek, tüntetéseknek és politikai eseményeknek. 1989-ben itt volt Nagy Imre és társai újratemetése előtti ravatalozása. 1991-ben II. János Pál pápa tömeges szentmisét tartott itt. Azóta számos sporteseménynek és kiállításnak ad otthont a tér.
A Hősök terén található szoborcsoport a magyarság nagyságát és ezeréves államiságát hivatott szimbolizálni, de a tér szerkezete 1929 után változott meg, amikor a Hősök emlékkövét itt helyezték el, és 1939-ben kapta a Hősök tere nevét.